Płyta z muzyką Witolda Friemanna!

Nowa płyta z utworami na klarnet i fortepian z okazji przypadającej w tym roku 130. rocznicy urodzin polskiego kompozytora – Witolda Friemanna.

 

Z największą przyjemnością prezentujemy płytę z utworami na klarnet i fortepian Witolda Friemanna (1889-1977), w której realizacji uczestniczyła Fundacja Life and Art. Jednym z celów naszych działań jest upowszechnianie i promocja polskiej kultury, w tym szczególnie promowanie muzyki polskiej w kraju i za granicą. Choć Witold Friemann należy do grona kompozytorów zapomnianych, jest autorem ok. 1300 utworów solowych, kameralnych i orkiestrowych. Inicjatorką pomysłu nagrania dzieł polskiego twórcy jest klarnecistka Barbara Borowicz, propagatorka polskiej muzyki klarnetowej. Urodzona w Poznaniu, aktualnie związana ściśle z Krakowem. Regularnie koncertuje w Europie, Ameryce Północnej, Australii, Afryce i Azji w prestiżowych salach koncertowych, m.in. Sydney Opera House, Royal Concertgebouw. Album nagrany został we współpracy z jednym z najczęściej koncertujących polskich pianistów – Markiem Szlezerem. Wielokrotnie nominowany do Polskich Nagród Fonograficznych Fryderyk i aktywnie zaangażowany w promocję muzyki polskiej w kraju i zagranicą. Nuty zostały opracowane przez wykonawców z rękopisów kompozytora oraz zostaną wydane przez wydawnictwo Eufonium. Zestawienie ze sobą tak wybitnych wykonawców, czyni ten krążek obowiązkową pozycją w katalogu polskiego melomana.

Płyta dostępna jest już w sprzedaży w sklepie DUX, a niebawem pojawi się w fizycznej oraz cyfrowej międzynarodowej dystrybucji.