Projekt LIFE to program rozwojowy, którego celem jest wsparcie rozwoju osobistego. Program obejmuje pracę głównie nad wzrostem jakości życia, uwolnieniem wewnętrznego potencjału, wzmocnieniem poczucia własnej wartości oraz odnalezieniem szczęścia w życiu.

Dzięki skutecznym narzędziom metody Tippinga, które wykorzystuję w swojej pracy możesz uwolnić się od przeszłości, wzorców i przekonań, które powodują blokady i utrudniają życie. Zazwyczaj doświadczając niepowodzeń stawiamy się w roli ofiary. Metoda Tippinga zwana również Radykalnym Wybaczaniem pozwala dostrzec, że to co się dzieje, wydarza się nie nam lecz dla nas, dając nam szansę na własny rozwój.

Dzięki narzędziom Podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach (TSR) będę Cię wspierać w procesie uwalniania tkwiącego w Tobie potencjału, wyznaczania celów i osiągania ich. W TSR skupiamy się na pozytywach, teraźniejszości i przyszłości, a twoje potrzeby wyznaczają kierunek pracy. Pamiętaj, że małe zmiany wywołują wielkie zmiany.

Dzięki metodzie Points of You, która łączy obraz i słowo, przez co stymuluje obie półkule mózgu, możliwe jest poszerzenie perspektywy, spojrzenie na sprawy pod innym kątem, pokonywanie barier, ustalenie wartości, celów i priorytetów.

Dzięki metodzie Happiness Life Coaching pomogę zdefiniować Ci czym dla Ciebie jest szczęście. Krok po kroku ściągając nakładane na siebie przez lata warstwy ograniczeń, przekonań, pragnień i oczekiwań dojdziesz do tego, co daje Ci prawdziwą radość w życiu, a także poznasz co hamuje Cię przed byciem szczęśliwym.

Jeśli chcesz żyć lepiej, pełniej i szczęśliwiej to napisz do mnie i zapisz się na sesje indywidualne lub warsztaty. Informacja o warsztatach znajdują się tutaj: www.lifeandart.eu/projektlife/warsztaty/

W ramach Projektu Life nie jest możliwe odbycie psychoterapii. Projekt Life oparty jest głównie na narzędziach coachingowych.


Barbara Borowicz – jestem certyfikowaną trenerką metody Tippinga, coach, Music Performance Coach, praktyk Points of You, doktorem sztuki muzycznej. Moim celem w pracy z drugą osobą jest wsparcie rozwoju osobistego i zawodowego. Specjalizuję się w pracy indywidualnej z osobami, które chcą rozwijać swój wewnętrzny potencjał, wzmocnić poczucie własnej wartości, pewności siebie, siły wewnętrznej, a także zwiększyć zadowolenie z życia i poprawić swoje relacji z ludźmi. Pomagam m.in.: w podejmowaniu ważnych decyzji, przełamywaniu własnych barier i ograniczeń oraz wspieram w trakcie procesu zmiany. Współpracuję także z muzykami, towarzysząc im w osiągnięciu celu ścieżki kariery zawodowej i redukcji stresu scenicznego. Opracowałam autorskie metody rozwojowe, integrując swoje doświadczenia z pracy na scenie jako muzyk-instrumentalistka. To właśnie ta moja rola życiowa sprawiła, że zaczęłam interesować się psychiką ludzką i technikami relaksacyjnymi. Jako koncertująca klarnecistka niejednokrotnie byłam w sytuacjach gdzie najważniejsze było opanowanie własnych nerwów i kłębiących się w głowie myśli, by można było wyjść na scenę i perfekcyjnie zagrać koncert. Jestem absolwentką kierunku Psychologia rozwoju osobistego i zawodowego w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, ukończyłam certyfikowany Kurs Trenerski metody Tippinga (zwanej Radykalnym Wybaczaniem) autoryzowany przez The Institute for Radical Forgiveness Therapy & Coaching Inc., kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), Happiness Life Coach, Points of You. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), a od 2018 roku pełnię funkcję Prezesa Fundacji Life and Art.